Лицензия Минрегионстрой серия АВ №409976.
тел. 8-056-7851490
 
   
 

Разъяснения о вводе в эксплуатацию самовольных объектов построенных до 31.12.2008 года.

 

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 03.08.2010 р. N 26-17-4596

Інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі 


Про надання роз'яснень

23.07.2010 р. набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла", яким внесено зміни до статті 301 Закону України "Про планування і забудову територій" та встановлено, що прийняття в експлуатацію збудованих до 31 грудня 2008 р. без залучення підрядних організацій приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, які споруджувалися без дозволу на виконання будівельних робіт, здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж таких об'єктів у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань будівництва та архітектури, за наявності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об'єкт.

Відповідно до підпункту 1 пункту "б" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла") до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить участь у прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Разом з тим, зазначеним Законом внесено зміни до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" в частині виключення з повноважень посадових осіб, що здійснюють санітарно-епідеміологічний нагляд, винесення рішень про відповідність вимогам санітарних норм об'єктів і споруд, що вводяться в експлуатацію.

Враховуючи зазначене вважаємо, що до затвердження Міністерством регіонального розвитку та будівництва України нового порядку прийняття в експлуатацію приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 р. N 1035 (далі - Тимчасовий порядок), можуть застосовуватися в частині, що не суперечить нормам Закону України "Про планування і забудову територій" (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла").

Таким чином, для прийняття в експлуатацію приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, які споруджувалися без дозволу на виконання будівельних робіт, збудованих до 31 грудня 2008 р. без залучення підрядних організацій, в незалежності від площі цих будинків, забудовник повинен надати інспекції державного архітектурно-будівельного контролю:

• звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж таких об'єктів, погоджений з органами державного пожежного нагляду;

• технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації;

• документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об'єкт;

• довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою, згідно з додатком 3 до Тимчасового порядку.

У разі, якщо документи подано забудовником до 23.07.2010 р., видача інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю сертифікатів відповідності здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 р. N 1035.

Приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки з господарськими спорудами і будівлями приймає в експлуатацію інспекція державного архітектурно-будівельного контролю за місцем їх розташування, яка видає забудовникам на платній основі сертифікат відповідності таких будівель державним будівельним нормам, стандартам та правилам (далі - сертифікат) згідно з додатком 1 до Тимчасового порядку.

 

Начальник                                                                                                  О. М. Бондаренко